A szombathelyi Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola is csatlakozott ahhoz az akcióhoz, melyet 2011-ben indított el a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége. A program lényege, hogy a kisiskolások könnyen kezelhető vetőmagokat – sárgarépát, borsót – kaptak, hogy aztán otthon neveljék, gondozzák a növényeket. Sátory Károly igazgató elmondta, a vetőmag akcióval a gyerekek mellett a szülők is megtanulhatják, hogy kis ráfordítással megtermelhető a saját fogyasztású élelmiszer. Hozzátette: a gyereke örömmel vették bele magukat a kertészkedésbe.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!