Szombaton gyümölcsoltó napot rendeztek Oszkóban. A rendezvényt dr. Fazekas Sándor, vidékfejlesztési miniszter nyitotta meg. A tárcavezető a többi közt azt hangsúlyozta, hogy az őshonos gyümölcsfák újratelepítése a vidéki kertekben, zártkertekben, szőlőkben nem csak a fajtaéltetést szolgálja. A közelmúlt vidékfejlesztési rendeleteinek köszönhetően a piacok is megnyíltak, melyek lehetővé teszik a termesztett gyümölcs közkonyhai értékesítését vagy éppen a pálinkakészítést is. Az őshonos gyümölcsfajták a kártevőknek ellenállóak és aromásan ízletesek – mondta el dr. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!