Háborút nyertek a szentkirályiak

Nem csak csatát, de háborút is nyertünk azzal, hogy az egy éven át tartó küzdelmünk végén kimondhatjuk, nem kell egy 30 megawattos, káros anyagokat kibocsátó erőmű hatásterületén belül felnevelni gyermekeinket – írja a Gyöngyöshermán-Szentkirályi Polgári Kör. Úgy vélik a Szombathelyi Törvényszék precedens értékű döntést hozott, amikor megállapította, hogy az eljáró hatóságok törvénytelenül adták ki a létesítmény elvi építési, később építési engedélyét. Mint írják: a minden előzetes tájékoztatás nélkül spontán összehívott múlt heti sajtótájékoztatón tett politikusi kijelentések, miszerint a beruházás csak a képviselők testén keresztül teljesülhet, nagy meglepetéssel szolgált mindannyiuk számára. Levelükben úgy fogalmaznak: a Szentkirályra tervezett erőmű ügye már az év elején törvényesen megbukott, és ezt kizárólag a civil összefogás erejének és a szakszerű jogi képviseletnek köszönhetik.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek