A 370 hektáros nyíregyházi Sóstói-erdő kelet-európai téli varjúszállásnak számít, több tízezer vetési varjú éjszakázik ott a hideg időszakban, egy részük Lengyelországból, Ukrajnából, Oroszországból és Fehéroroszországból érkezik ide telente. Az idén az enyhe február végi napokon több madár visszaindult élőhelyére, folyamatosan csökkent a telelő varjak száma, a hirtelen visszatérő átmeneti tél, a több napos hóesések azonban megzavarták a madarakat. Egy részük vissza is repült az erdei szálláshelyre, esténként több száz varjú népesíti be a fák ágait, majd nappal indulnak a környék mezőire élelmet keresni. A szakemberek azt mondják, ha majd jön az enyhülés, az igazi tavasz, újra elfoglalják élőhelyüket a folyók menti ártéri erdőkben, ahol fészkelnek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!