Nagykanizsa is csatlakozna a kormánydöntéssel decemberben kiemeltté nyilvánított, Szombathely–Szentgotthárd–Zalaegerszeg térségében megvalósult Nyugat-pannon Járműipari és Mechatronikai Központhoz – közölte pénteki sajtótájékoztatóján Nagykanizsa és Zalaegerszeg vezetője. Elhangzott: a csatlakozás mind a négy városnak elemi érdeke, a járműipari központnak a nagykanizsai közlekedési és logisztikai adottságok miatt, Nagykanizsának pedig a jelentős autóipari beszállítói okán.
Más városok, így például Sárvár is jelezte már csatlakozási szándékát a Nyugat-pannon Járműipari és Mechatronikai Központhoz. Ez részben már meg is valósult, hiszen a Flextronics sárvári üzemével része a járműipari együttműködésnek. A Kecskemét után második kiemelt magyarországi járműipari központ a remények szerint erős gépipari és elektronikai centrummá válhat, ahol öt-tíz éven belül egymilliárd euró értékű tőkebefektetés érkezhet és mintegy 25 ezer új munkahely jöhet létre.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!