Szombat délután fél öt körül ezer fős tömeg gyűlt össze a Fidesz Lendvay utcai székháza előtt, hogy az alkotmánymódosítás ellen demonstráljanak - számolt be az atv.hu. A hírportál szerint a tüntetésen többen is felszólaltak, köztük Kőszeg Ferenc, a Magyar Helsinki Bizottság alapítója és Hammer Ferenc egyetemi oktató. A résztvevők a felszólalások előtt különféle mondatokat skandáltak, mint például "itt a húsvét, itt a nyúl, Orbán Viktor önkényúr". A tömeg aztán erős rendőri kísérettel a Gyorskocsi utcához vonult, hogy megemlékezzen a székházfoglalók jogszerűtlen előállításáról.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!