Összesen 1 milliárd 950 millió forint plusztámogatást ad a kormány a nemzeti és kiemelt zenekarok, énekkarok, továbbá a Művészetek Palotája működéséhez és szakmai programjaihoz - jelentette be Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere pénteken. A tavalyi rendkívüli, 1,3 milliárdos támogatás idei mintegy 30 százalékos növelése azt a stratégiai törekvést szolgálja, hogy a 21. században Magyarország zenei nagyhatalom lehessen - jegyezte meg. A Savaria Szimfonikusok 55 millió forint támogatást kap.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!