Szombathely közgyűlése februárban, a költségvetés megszavazásakor egyben arról is döntött, hogy 2013-ban az Esőemberke Alapítványt a város önkormányzata négymillió forinttal támogatja. A támogatásról szóló szerződés ünnepélyes aláírását, az Autizmus Világnapján, azaz ma délután 13 órakor tartják a Városháza Sajtóteremében. A Vas Megyében élő autisták érdekvédelmére, a családok segítésére, és a hiányzó felnőtt intézmény létrehozása érdekében alapították meg 1997-ben az Esőemberke alapítványt, melyet a megyében élő autisták szülei, hozzátartozói, szakemberek és segítőink hoztak létre. Az alapítvány fő célja a Vas megyében autizmussal élők és családjaik összefogása, támogatása, segítése.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!