A vietnámi szalézi misszionáriusokat húsvéthétfőn a szombathelyi Szent Kvirin szalézi templomban szentelte pappá Veres András megyéspüspök. Veres András szentbeszédében arra biztatta a papokat, hogy "legyenek továbbra is Krisztus bátor katonái, hiszen emberek milliói kiáltanak ma is Isten után". Az utóbbi öt évben Vietnám mintegy 90 szalézi misszionáriust nevelt ki, közülük többen Európában dolgoznak, 2005-ben négyen érkeztek Magyarországra.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!