Meg akarja tízszerezni a lengyel turisták által eltöltött vendégéjszakák számát a Nyugat-Dunántúl. A hazánkba érkező lengyelek ugyanis egyelőre szinte kizárólag Kelet-Magyarországon pihennek. Térségünket az oroszok és a csehek látogatják nagyobb számban, elsősorban a gyógyfürdők miatt. Tama István, a Magyar Turizmus Zrt. regionális vezetője a közrádióban úgy nyilatkozott: kiemelten fontos a régiónak, hogy a fenntartható, közeli piacokról több vendéget fogadjon. A tapasztalatok szerint a lengyel vendégek Magyarország nyugati felét nem ismerik, nem keresik – ellentétben Budapesttel, valamint a kelet-magyarországi városokkal, fürdőhelyekkel. A nyugati régió elsősorban a marketingjét szeretné fejleszteni, a helyi lehetőségeket ugyanis szinte a „nulláról” kell kezdeni bemutatni a lengyeleknek: ide tartozik a bor- és a gyógyfürdőkultúra is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!