A kőszegi természetvédelmi központban ugyan előbukkantak már a tavaszi virágok, de csak néhány napig gyönyörködhettek a látogatók szépségükben, mert a növények azóta ismét a hó fogságába kerültek. A márciusi viharok a kert fáiban is kárt tettek, több köztük veszélyessé vált, ezért ki kellett vágni őket. Az egyik megtépázott lucfenyőt valószínűleg még Chernel István ültette. A gólyák elszántan építik fészkeiket és a kert munkatársai néhány egerészölyvet is szabadon engedtek, hogy próbára tehessék állóképességüket – számol be az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósága.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!