3 éves kortól csak az étkezésért kell fizetni, térítési díjat nem szednek a szombathelyi bölcsődékben, ahol jelenleg majdnem 100 üres férőhely van. Az új szabályok szeptemberben lépnek életbe. A változtatásnak az az oka, hogy a szülők a harmadik életév betöltése után szinte rögtön kivették a gyerekeket a fizetős bölcsődéből és átvitték az amúgy is zsúfolt óvodákba. Az új szabályok most nem erre ösztönzik a szülőket, sőt! A változtatások között szerepel, hogy év közben nem lehet átvinni óvodába az időközben harmadik életévét betöltő gyereket. Váltásra mindig csak a nevelési év végén, szeptembertől lesz lehetőség – mondta el rádiónknak Sebestyén Bianka, az Egyesített Bölcsődei Intézmény vezetője.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!