A Nyugat-magyarországi Egyetem Bölcsészettudományi Kara hétfő és csütörtök között rendezi meg a Magyar Nyelv Hete programsorozatot. Szerda reggel 8 órától „Nyitott egyetem” címmel Dr. Tóth Péter tanársegéd előadását hallgathatják meg a nyelvjárásokról, a tájszavakról, a nemek közti nyelvhasználati különbségekről a SEK „D” épületében. Ugyanezen a napon a „C” épület aulájában „A 10 legszebb magyar szóról” nyílik kiállítás rajzokkal, illusztrációkkal.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!