Újra látogatható a moszkvai macskacirkusz, miután felújítási munkák miatt egy évig nem tartottak előadást. Az intézmény neve hivatalosan Moszkvai Macskaszínház, ám előadásai inkább cirkuszba illők. Társulata mintegy 120 macskából áll, és néhány emberből. A macskák légtornászként ugrálnak át az egyik bohóc hátáról a másikéra, kötélen, labdákon akrobatikáznak. A cirkuszt 1990-ben alapította Jurij Kuklacsek állatidomár és fia. Szerintük a macskák remekül érzik magukat, mindegyikük megtalálta a helyét, ami azt mutatja, hogy a munkahelyi légkör kellemes számukra. Nem egészen így látja a dolgokat a PETA amerikai állatvédő szervezet. Szóvivője szerint a közönség figyelmesebb része hamar észreveszi, hogy a macskákat a félelem készteti mutatványaikra, nem pedig az önkéntesség és a móka - adta hírül a The Daily Mail című brit lap. (Forrás:MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!