Szerdán tartották a katasztrófavédelmi ifjúsági verseny megyei döntője, ahol összesen tizenöt általános és középiskolás csapat versengett az országos döntőbe jutásért. Vas megyében az elmúlt héten zajlottak a verseny helyi fordulói, Körmenden, Sárváron és Szombathelyen is összemérték tudásukat és ügyességüket a fiatalok. A megyei döntőn kilenc általános iskolás és hat középiskolás csapat versenyzett, Szombathely belvárosában, három helyszínen: az Ady Endre tér és a Károly Gáspár tér parkjaiban, valamint a Megyei Művelődési Ifjúsági Központ előtti parkban. Az általános iskolás korosztályban első helyezést ért el a Bersek József Általános Iskola csapata Kőszegről, de a középiskolás csapatok között is a kőszegiek voltak a legügyesebbek. Így az országos döntőn Vas megyét a Bersek iskola mellett a Jurisich Miklós Gimnázium és Középiskola csapata képviselheti. A megmérettetés április 26-27-én Budapesten, a Városligetben lesz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!