A Bécsi Egyetem a Savaria Egyetemi Központtal közös nyári egyetemet szervez osztrák, illetve magyar egyetemi és főiskolai hallgatók számára, akik magyar/német nyelvtudásukat szeretnék fejleszteni. Az ösztöndíjakra a magyar hallgatók közül a nem német szakos, első diplomájukat szerző elsősorban nappali tagozatos hallgatók pályázhatnak. Mivel a nyári egyetem nem csupán egy nyelvkurzus, nagy hangsúlyt helyeznek a közös programokra, a tanórán kívüli együtt tanulásra is. A nyári egyetem több mint 20 éves hagyományra tekint vissza: az első években Keszthely, majd Szeged, idén tízedik alkalommal pedig Szombathely ad otthont a kurzusnak. Az ösztöndíjakat az Osztrák–Magyar Akció Alapítvány biztosítja, amely nem készpénzt jelent, hanem a kurzuson való ingyenes részvételt. A jelentkezési határidő május 20.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!