A fővárosban megdőlt a napi melegrekord pénteken: Újpesten 29,3 fokot mértek - tájékoztatta az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-t. Csonka Tamás elmondta: az április 26-ai országos csúcsnál nem volt ugyan melegebb, de a hőmérséklet épp elérte a rekordértéket. Miként 1986-ban Kisteleken, úgy ma Baján volt 30,2 Celsius-fok. Eddig ezen a napon 28,6 foknál nem mértek magasabb értéket a fővárosban - mondta a meteorológus.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!