Az Államadósság Kezelő Központ adatai szerint 2013 első negyedévében 972 milliárd forint hitelt vett fel a kormány. Ez a GDP 3,5 százalékának megfelelő összeg, amely a nulla gazdasági növekedés és az alacsony infláció miatt azonnal hozzáadódik a jelenleg a GDP 79 százalékát kitevő államadósságnak, ami így 81 százalékra ugrik fel. Ez az arány megegyezik a kormányváltás idején mért aránnyal, de közben a kormány elköltötte a magánnyugdíj-pénztárak 3500 milliárd forintos vagyonát – írja a Ténytár blog.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!