Véletlenül meglőtte társát egy vadász keddre virradóra, miközben fegyverét ürítette - közölte a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel. Leibinger Eszter tájékoztatása szerint a két vadász vadkárelhárítást végzett a Sorokpolány és Rábahídvég közé eső erdőrészben, amikor azonban az egyikük a feladat elvégzése után fegyverét ürítette, a puska véletlenül elsült és a lövedék eltalálta társa lábát. A sérült férfit kórházba szállították, az ügyben a rendőrség foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés megalapozott gyanúja miatt eljárást indított. Nagy Lajos, a szombathelyi Markusovszky Kórház vezérigazgatója az MTI-nek elmondta: a férfit a kórházban ellátták, nincs életveszélyben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!