A NAV pénzügyőrei egy szlovén férfi által vezetett Fiat Multipla típusú személygépkocsit vizsgáltak át a röszkei Határátkelőhelyen. A pénzügyőrök kérdésére a járművet vezető férfi és szlovén utasa úgy nyilatkoztak, hogy bejelenteni való árut nem visznek magukkal. A nyilatkozatot elfogadva a járművet a pénzügyőrök kockázatelemzés alapján félreállították szigorított vizsgálatra , mivel feltételezték, hogy a jármű alvázát átalakították. A vizsgálóaknán végrehajtott szerelésnél a jármű aljáról vadonatúj csavarokat távolítottak el a pénzügyőrök, majd ezt követően 21 csomagban összesen 14 kg marihuánát szedtek elő a rejtekhelyről. Az előkerült, megközelítőleg 35 millió forint feketepiaci értéket képviselő kábítószert, valamint a két szlovén férfit feljelentéssel átadták a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársainak, ahol őrizetbe vételük mellett, velük szemben jelentős mennyiségre elkövetett visszaélés kábítószerrel bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt eljárás indult.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!