Egymillió forintot lopott egy idős asszonytól a Rábaközben egy férfi, aki az áramszolgáltató munkatársának adta ki magát - közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI-vel csütörtökön. Tájékoztatásuk szerint azzal csöngetett be a 83 éves nőhöz az 50 év körüli tolvaj a múlt héten csütörtökön reggel, hogy túlfizetést mutat a számlája, hozta a visszajáró pénzt, de csak húszezrese van, ezért arra kérte áldozatát, váltsa fel a nagy címletű bankót. Az asszony pénzváltás ürügyén a szobába ment, ahol megtakarított pénzét tartotta. Az ismeretlen tolvaj követte őt, majd miután a pénzváltást lebonyolították, észrevétlenül vette magához a pénzes kazettát és távozott. A rendőrség felhívta a figyelmet arra, hogy a szolgáltatók munkatársai személyesen soha sem fizetik ki a túlszámlázott szolgáltatást. Ezért a rendőrök azt tanácsolják a lakosságnak minden esetben kérjenek igazolványt, a magukat hivatalos személynek, vagy szolgáltató szakembereinek kiadóktól.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!