Fokozott rendőri jelenlét mellett tartotta meg a Jobbik szombaton Budapesten azt a tüntetést, amelyet a bolsevizmus és a cionizmus áldozatainak emlékére hirdettek meg a Zsidó Világkongresszus kapcsán. A rendőrség által betiltott, de végül bírósági döntéssel utóbb engedélyezett demonstráción Vona Gábor, a Jobbik elnöke több száz fős hallgatóság előtt arról beszélt, szerinte Orbán Viktor kormányfő visszaélt hatalmával, amikor a rendezvény megakadályozására utasította a belügyminisztert, ezért elképzelhető, hogy feljelentést tesz. A tüntetés kezdetével egy időben a közeli Szabadság téren egy a Facebookon szerveződő 30-40 fős csoport szocialista politikusok részvételével a pártrendezvény miatti tiltakozásul flashmobot tartott. A rendőrség laza sorfalat állt a két rendezvény között, atrocitás, rendbontás nem történt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!