Idén harmadik alkalommal rendezik meg Sárváron a „Születés Ünnepe” egyhetes rendezvénysorozatot. A Járási Népegészségügyi Intézet a város nevelési, oktatási, közművelődési, szociális intézményeivel fogott össze a szervezésben. A program célja, hogy a várandós, szülés előtt álló kismamák vagy a gyermeket még csak tervező családok minél többrétű szakmai információt kapjanak a születéssel kapcsolatos tudnivalókról. A szervezők azt is szeretnék, ha az ismeretszerzésen túl a születés a család egésze számára valódi és megélt ünnep lenne. A Születés Ünnepe programsorozat hétfőn öt órakor a könyvtárban megnyitóval és a többi közt Gerencsér Lajos, a Nevelési Tanácsadó vezetőjének „Születés és társadalom” c. előadásával valamint a „Család születik” című pályázat díjkiosztó ünnepségével indul(t). Kedden a programsorozat bölcsődei nyílt nappal folytatódik, ahova fél 10-től fél 12-ig várják a szülőket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!