A hétvégén rendezték meg a 18. Múzeumok Majálisát a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében, ahol csaknem 100 múzeum képviselői voltak jelen ez alkalommal is. Szombathelyt az Iseum Savariense és a Savaria Múzeum képviselte. Az Iseum standján főként az „Isis savariai otthona” állandó kiállítás tájékoztató és szakmai kiadványai, az ásatásokon előkerült műtárgyak másolatai, valamint a többi szombathelyi muzeális intézmény ismertetői kaptak helyet. A rendezvényen népszerűsítették a Savaria Múzeum új „A római sas szolgálatában” című időszaki kiállítását, de színpadra lépett a Savaria Múzeum „házi zenekara” a Capitoliumi Triász is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!