Kerékpártúra indult ma délelőtt Kőszegről, illetve Szombathelyről a burgenlandi Bildeinbe (Beled). Az egykori Vasfüggöny nyomvonalán létrejött Vasfüggöny Kerékpárút mintegy kilencezer kilométer hosszban köt össze országokat, térségeket. A szervezők célja az, hogy felhívják a figyelmet a Vasfüggöny Kerékpárút turisztikai jelentőségére, valamint a kerékpározásnak az egészségmegőrzésben, a közlekedésben betöltött szerepére. A kerekezők között politikusok, civil szervezetek tagjai, családok vannak. A rendezvény fővédnöke: dr. Hende Csaba honvédelmi miniszter.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!