A következő egy hétben a hajnali órákban tervezik kilőni a temetőben károkat okozó őzeket. A Fekete István Állatvédő Egyesület tiltakozik az eljárás ellen, azt mondják, a kerítést kellene megcsináltatni, nem a vadakat kilőni. Az állatvédők a facebookon is kampányolnak a vadászat ellen. Szerintük törvénybe ütközik a hajnali kilövés. A temetőt egyébként le is zárják éjszakára, és a 24-ig tartó időszakban fokozott figyelmet kérnek a környékbeli utcákban közlekedőktől is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!