Júliustól az autópályákon, autóutakon és főutakon a teherjárműveknek a megtett úttal arányos díjat kell fizetniük. A Parlament kormánypárti többséggel megszavazta az erről szóló jogszabályt. A kötelezettség a három és fél tonnánál nagyobb össztömegű tehergépkocsikra vonatkozik. Az egyik szombathelyi fuvarozó cég tulajdonosa rádiónknak panaszkodott: azt mondta, hogy az e-útdíj Európában - ahol csak az autópályákon kell díjat fizetni - jól működik. A magyar törvényalkotók Temesi Norbert szerint viszont nem vették figyelembe a belföldi árufuvarozók helyzetét és már meglévő terheiket. Minden évben újabb és újabb vizsgák, iparűzési- és a súlyadó, valamint a kedvezőtlenebb lízinglehetőségek hátráltatják a vállalkozásokat - tette hozzá. Az útdíj bevezetése már kitermelhetetlen veszteséget jelent a fuvarozóknak - állítja a Kft. tulajdonosa.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!