NAV: több lett a visszaeső mulasztó

Félidőnél tart a NAV nyári ellenőrzési akciója. Az eddigi ellenőrzések során a Nyugat-dunántúli régió mindhárom megyéjében a korábbi évek tapasztalataihoz képest nagyobb számban találkoztak az adóellenőrök visszatérő mulasztókkal. A Zala megyei adóellenőrök az őstermelőket ellenőrizték. Célirányosan egy Balaton parti főút mellett már évek óta értékesítő vállalkozót is „górcső” alá vettek, mivel nála már korábban is tártak fel mulasztást. Az adóellenőrök megállapították, hogy a vállalkozó ismét be nem jelentett foglalkoztatottakat alkalmazott.

Vas megyében az adóellenőrök az Őrségi Vásár árusait ellenőrizték. Az akció során a revizorpárost is meglepte, hogy másfél órán belül ugyanazon egyéni vállalkozó két különböző értékesítési pontján nem adtak számlát. Hozzá nem jutott el időben az ellenőrzés híre.

12 napos üzletbezárásra számíthat az a fagyizó, mely egy éven belül kétszer is lebukott nyugtaadás elmulasztása miatt.

Azokat, akik nem adnak számlát illetve nyugtát, vagy nem a helyes összeget tüntetik fel a vásárlást igazoló bizonylatokon, a NAV 1 millió forintig terjedő mulasztási bírsággal sújthatja.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek