Rendkívüli közgyűlés lesz az Aréna Savaria ügyéről

A jobboldali többségű bizottságok rendkívüli ülésükön úgy döntöttek, hogy sem a polgármester, sem az alpolgármester nem kompetens a SZOVA ügyeiben. Kijelentették, hogy a cég, illetve annak vezérigazgatója bátran felmondhatja az Unihall-lal kötött szerződést. Mindegy, hogy hosszú pereskedés lesz a vége, az is, hogy esetleg sok pénzt bukhat a város. A polgármester ezt állította le, legalábbis hétfőig, amikor rendkívüli ülést tart a közgyűlés.

Nem volt meglepő, hogy Szombathely polgármestere az előző napi bizottsági döntést Felmondják az Arena Savaria üzemeltetési szerződését - A közgyűlésnek már nem lesz beleszólása 2009. April 15. 07:41 követően a tettek mezejére lép. Alig ötperces sajtótájékoztatón jelentette be döntését, és megvilágított néhány háttérinformációt is.

Veszprém és Szombathely

Gyorsan kiderült, a polgármester hiúsági kérdésként kezeli, hogy a megyei napilap a veszprémivel hasonlította össze a szombathelyi létesítményt. Amíg a veszprémi Aréna tucatszámra megvásárolható terv, addig az Aréna Savaria egyedi tervezés. Ezt jelzi, hogy építészeti díjat is nyert. De ez csak mellékszál.

A pénzügyi kondíciók is mások. Míg a veszprémi kilencmilliárdba került, addig a szombathelyi felépítése a város zsebéből csak egymilliárd kétszázmilliót vett ki. Üzemeltetése annak százhúszmillió évente, a szombathelyi negyvenbe kerül a városnak. Ennyi volt, amit a zsurnaliszták kaptak, az érdemi rész ezután következett.

Megírtuk Felmondják az Arena Savaria üzemeltetési szerződését - A közgyűlésnek már nem lesz beleszólása 2009. April 15. 07:41 , hogy a közgyűlés jogi, valamint pénzügyi és gazdasági bizottsága közös döntésével vitatta a városvezető azon jogát, hogy beleavatkozzék a SZOVA belügyeibe. Ilyképpen szabad kezet adtak a cég vezetőségének az Unihall-al megkötött szerződés rendkívüli felmondására.

Huszárvágás

A polgármester azonban bekeményített. Bejelentette, hogy az egész ügyről teljesen más a véleménye, s azt is, hogy megfelelő jogi eszközök vannak a kezében. Elöljáróban annyit jegyzett meg, hogy az eredeti szerződés megkötésekor éppen az akkor fideszes Vigh Gábor szorgalmazta a jelenlegi megoldást.

Nyilvános pályázaton választották ki az üzemeltetőt, azt, amelyik a legkedvezőbb ajánlatot adta. Ez az Unihall volt. Most, amikor az üzemeltetés megváltoztatásáról kell dönteni, elsősorban a pénzügyi feltételeket kell vizsgálni. Azt, hogy ez mennyire terheli meg a város büdzséjét.

Az igazi terhet a város számára ugyanis az üzemeltetés jelenti. Akár új pályázat, akár saját cég üzemeltetése esetén szükség van új költségvetési számításokra. Ezeket pedig nagyon szeretné látni a polgármester, ilyen ugyanis eddig nem került az asztalra.

Rendkívüli közgyűlés lesz

A vizsgálatot pedig – a polgármester szerint - semmiféle bizottság véleményére nem bízhatja a város. Most is azt az eljárást kell lefolytatni, amit az eredeti szerződés megkötésekor megtett az önkormányzat, azaz: bár a szerződő fél a SZOVA, az érdemi döntést a közgyűlésnek kell hoznia.

A városvezető ettől most sem kíván eltérni, ezért valamennyi ezzel kapcsolatos bizottsági döntést, illetve azok végrehajtását felfüggesztette. Szerda délután aztán részt vett a SZOVA Zrt. igazgatóságának ülésén, és az ott tapasztaltak után úgy döntött, hétfőre, azaz április 20-ára rendkívüli és zárt közgyűlést hív össze. A szerződés felmondási határideje ugyanis április 21-én jár le, így a közgyűlés dönthet erről.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Kapcsolódó cikkeink

Felmondják az Arena Savaria üzemeltetési szerződését - A közgyűlésnek már nem lesz beleszólása

Így döntött tegnap a szombathelyi közgyűlés jogi, valamint pénzügyi és gazdasági bizottsága. Ami kérdés: mit szeretne kezdeni a jobboldal a sportcsarnokkal. Ami biztosnak látszik: pert akasztanak a felmondással város nyakába.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet