Ha ilyen auchanos tányérja van, vigye vissza!

Mérgező.

Tányért hív vissza a forgalomból az Auchan Magyarország Kft., melamin-kioldódás miatt – tájékoztatta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az MTI-t kedden.

A forgalmazó kéri, hogy aki megvette a „Melamin tányér, citromos, 28 cm” nevű terméket, az biztonsága érdekében ne használja, hanem mielőbb vigye vissza a cég valamelyik áruházába, ahol a termék teljes vételárát megtérítik a vevőszolgálatokon blokk hiányában is.

Auchan

A melamin főként műanyag- és műtrágyagyártáshoz használt, magas nitrogéntartalmú vegyület. Az Európai Unió által élelmiszerekre meghatározott melamin határérték kilogrammonként 2,5 milligramm.

A tolerálható napi melamin bevitel (TDI) napi 0,2 milligramm testtömeg kilogrammonként. A melamin élelmiszerekkel érintkező (mű)anyagokból is kioldódhat, ennek maximálisan megengedhető mértékét uniós rendelet szabályozza.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hasznos