Az orosz fegyveres erők veszteségek nélkül befejezték az egységek és felszerelések átcsoportosítását a Dnyeper folyó bal partjára Herszon megyében - közölte pénteken Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője.
"Herszonban ma moszkvai idő szerint hajnali öt órakor (közép-európai idő szerint háromkor) befejeződött az orosz csapatok egységeinek átcsoportosítása a Dnyeper bal partjára. A jobb parton egyetlen katonai felszerelés és fegyverzet sem maradt" - mondta a tábornok.
Konasenkov szerint sikerült kivédeni, hogy a személyi állományban, a fegyverzetben, a hadfelszerelésben és a hadianyagban veszteség keletkezzen. Mint közölte, az összes orosz katona átkelt a Dnyeper bal partjára, a Herszon megye jobb parti részét elhagyni kívánó civilek pedig segítséget kaptak a távozáshoz.
A tájékoztatás értelmében az orosz alakulatok a folyam bal partján elfoglalták a műszakilag előkészített védelmi vonalakat és állásokat.
Ugyanakkor - tesszük hozzá az MTI híréhez - több ukrán elemző vélekedik úgy, hogy nem árt óvatosnak lenni az oroszok bejelentéseivel, nem zárható ki a csapda sem.
Ukrán győzelmi felvonulás Herszonban:
Victory parades in Kherson Oblast. #Ukraine #Kherson pic.twitter.com/hDuiKB5odT
— (((Tendar))) (@Tendar) November 11, 2022