Még május 3-án kaptak bejelentést a vasi rendőrök, hogy a megye egyik településén egy nőt több, általa ismert személy erőszakkal beültetett egy autóba, majd egy házba vitték, és fogva tartották. Szabadon bocsátását a követelésük teljesítésétől tették függővé. Fogvatartói figyelmetlenségét kihasználva a sértettnek sikerült kiszabadulnia, majd egy ismerősén keresztül segítséget kért - írja a 112Press.
Hozzáteszik, a vasi rendőrök néhány órán belül elfogták a bűncselekménnyel megalapozottan gyanúsítható öt személyt. A nyomozók gyanúsítottként hallgattak ki és vettek őrizetbe két férfit, két fiút, valamint egy nőt, és kezdeményezték letartóztatásukat.
A Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság emberrablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást.