Mint már a Nyugat.hu is beszámolt róla
Czeglédy Csaba független jelöltként elindul a parlamenti választásokon 2018. February 18. 08:17 , az előzetes letartóztatásban lévő Czeglédy Csaba indulni szeretne az országgyűlési választásokon, segítői kedden Szombathelyen, az 1. sz. választókerületben le is adtak közel 700 ajánlást a választási bizottságnak
Czeglédy Csabának összegyűjtötték és leadták az ajánlásokat, hogy képviselőjelölt lehessen 2018. February 21. 10:04 , ami kétszázzal több, mint a szükséges.
Halász János, a Fidesz-frakció szóvivője viszont szerdán kijelentette, szerinte Czeglédy visszaél a joggal és azért akar kikerülni a mentelmi jog segítségével az előzetesből, szökni akar.
Dr. Hankó Faragó Miklós, Czeglédy egyik védője eljuttatta hozzánk védence üzenetét. Ebben Czeglédy visszautasítja, hogy politikai ellenfelei ilyen gyáva alaknak tartják, és ezzel együtt 801, a jelölését támogató választópolgár döntését vonják kétségbe és meg akarják őket fosztani attól a joguktól, hogy szabadon válasszanak. Őt családja, eddigi életpályája is Magyarországra köti, fel sem merült benn a szökés gondolata - írta Czeglédy Csaba.
Az eljárás nem áll le
Ha Czeglédy Csaba megkapja a mentelmi jogot, akkor ki kell engedni az előzetesből. De az ellene tavaly júniustól tartó eljárás tovább folyik, a mentelmi jog csak a kényszerítő intézkedésektől védi meg. Ha megszűnik a mentelmi joga, vagy ítélet születik az eljárás végén, a bíróság dönti majd el, hogyan folytatódik az ügy.