Egyetlen ember képes csak megállítani Putyint

És rávenni arra, hogy fejezze be a háborút.

A világ összes embere közül egyedül Hszi Csin-ping képes arra, hogy értelmes párbeszédet folytasson Vlagyimir Putyinnal és jobb belátásra bírja az orosz elnököt Ukrajna ügyében - mondta Sir Alex Younger, a brit hírszerzés korábbi vezetője a BBC Radio 4-nak a portfolio.hu beszámolója szerint.

Úgy vélekedett, hogy Kínának ugyan igazodnia kell ahhoz, amit Oroszország tesz, azonban a kínai elnököt mélyen nyugtalanítja az ukrajnai háború.

Azt is hozzátette, hogy egyrészt a háború tovább súlyosbíthatják a kínai gazdasági problémákat, másrészt hatalmas kockázatot jelent Kína reputációja szempontjából, ha továbbra is asszisztál az Ukrajnában zajló eseményekhez.

Korábban egyébként Scott Morrison ausztrál miniszterelnök jelezte azt, hogy a világon egyetlen országnak sem lesz nagyobb hatása ennek a szörnyű háborúnak a lezárására, mint Kínának - emlékeztetett a lap.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet