Az országos állatorvosi kamara elnökével, a megyében dolgozó állatorvosokkal és az állatvédőkkel közösen kerestük a megoldást arra, hogy legyen éjszakai állatorvosi ügyeleti rendszer Magyarországon, így nálunk, Szombathelyen is - jelentette be Nemény András polgármester.
A polgármester szerint azt ígérte Gajdos László élő környezetért felelős miniszternek, hogy közösen kidolgozott javaslatot küldenek a minisztérium részére, amelyből ki lehet majd indulni.
Nemény András köszönetet mondott az állatbarátoknak, amiért több ezer aláírást gyűjtöttek össze az ügyben. Az éjszakai ügyelet miatt tegnap tüntetést is szerveztek, erről itt
A sajtó munkatársait jobban érdekelte a szombathelyi állatorvosi ügyeletért szevezett tüntetés, mint magukat az érintetteket May 26. 19:30 írtunk részletesebben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!