Még vasárnap is látogatható Oberwartban az építőipari vásár, ami azért jóval több érdekességet nyújt, mint egy séta a Praktikerben vagy egy Tüzépen. Szombaton megnéztük magunknak és sok érdekes dolgokat találtunk, dizánjntól a különféle öko-megoldásokig.
Paksi erőmű nem volt
Megszámolni sem tudtuk például, hogy hányféle energiahatékony kazánt, termikus fűtési rendszert és hasonlót láttunk. Házi erőművek is akadtak szép számmal, de kis paksi erőműveket nem leltünk a kiállítóknál, csak temérdek napelemes rendszer és kisebb szélenergiát hasznosító propellerek. Nem hiába, sógoréknál vagy mindig fúj a szél, és éjszaka nem kell nekik áram, vagy a mi Széles Gáborunk tévedett.
Ami hamar feltűnt, hogy rengeteg fiatal pár ücsörgött a különféle standokon és tervrajzaikat elemezték a szakemberekkel. Bár nyomja a tévé pár hete a kormány-reklámot, hogy állítólag magyar gazdaság egyedülállóan, kiemelkedően nőtt az EU országaihoz képest, mégis úgy érezzük, hogy egy hasonló rendezvényen nálunk kevésbé lennének népszerűek az olykor 10 darab használt Suzuki Swift árába kerülő kazánok.
Biztonság, design, bőrnadrág
Nagyon sok divatos kiegészítőt is láttunk, az ember a végére már azt sem tudja, hogy faházat akar-e sziklákból készült konyhabútorokkal, vagy modern, lakkozott bútorokkal megtöltött kéglit, kőborítású ajtóval. A biztonságtechnikáról már nem is beszélve. Ujjlenyomat-olvasós bejárati ajtók, kártyás rendszerek, kamerák, nehezen törhető üveg, láttunk mindent. Még az osztrák rendőrök is kint vannak a vásáron egy standdal, és különféle tanácsokkal látják el az embereket, hogy milyen ajtót, ablakot válasszanak a betörők ellen, sőt még bemutatót is tartanak.
Egy osztrák vásár elengedhetetlen része, hogy látunk dirndlit és bőrnadrágot is. Volt olyan stand ahonnan még sramli is szólt, sört pedig sokak kezében láttunk. Van olyan szerszámokat kínáló stand, ahol csak kantáros bőrnadrágot viselnek az eladók. Nem tudom nálunk ez hogy mutatna, hogy akarnám-e jobban a fúrógépet, ha mellé némi csizmacsapkodós csuhajja is járna.
Hat euróért dögös pasival zuhanyozhatsz!
Mondta ezt szó szerint egy nő a barátnőjének, mert az egyik standon lehet kapni olyan csempéket, amelyen különféle férfiak arcképe látható (pontosabban 6,42 euróért). Mi kihagytuk e remek ajánlatot, mert valahogy megfelelőnek érezzük a férfi arcképektől mentes zuhanyzást is otthon. Persze nőkkel nyomott csempék nem voltak a kínálatban.
Aki teheti sétáljon egyet a vásáron, sok-sok érdekességet látni/találni. Építkezés, felújítás, átalakítás előtt sok ötletet lehet meríteni, még olyan sarok is van, ahol komplett szökőkutat illetve kerti tavat is felépítettek. Kutyát bevihetnek a csarnokba és még ebédelni is lehet, bővebb infó ( árak, térkép itt).