Feljelentést tesz a bombás kormányplakátok miatt a DK

Rémhírterjesztés és közveszéllyel fenyegetés miatt.

A Demokratikus Koalíció fővárosi polgármesterei feljelentést tesznek a kormány "bombás" plakátjai miatt – közölte a párt fővárosi frakcióvezetője a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtti sajtótájékoztatóján.

Szaniszló Sándor XVIII. kerületi polgármester azt mondta: rémhírterjesztés és közveszéllyel fenyegetés miatt teszik meg szerdán a büntetőfeljelentést. A Budapestet és az országot elárasztó óriásplakátok "a legújabb kormányzati pénzszórás példaképei" – tette hozzá.

Az ellenzéki politikus kijelentette: éppen a szankcionált Oroszország az, amely bombát dob az ukrán lakosságra.

Az Európai Unió nem vet ki semmilyen szankciót Magyarországgal szemben, sem háborús fenyegetést nem jelent, és csak olyan szankciók vannak érvényben Oroszországgal szemben, amelyeket Orbán Viktor miniszterelnök is megszavazott – mondta.

Szaniszló Sándor szerint a bombás plakátok teljes mértékig megtévesztik a lakosságot, és elterelik a figyelmet arról a szociális válságról, amelyet "az Orbán-kormány eddigi munkássága okozott".

A politikus felhívta az óriásplakátos cégek vezetőinek figyelmét arra, hogy ha nem szedik le a plakátokat, ők is bűnrészesek ebben a cselekményben.

MTI

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek