Fidesz: a Védvonal az ombudsmanhoz fordult "a közigazgatásban tapasztalható politikai diszkrimináció" miatt

A beadvány nem a politikai felsővezetők helyzetére vonatkozik, hanem "olyan szakmai, előkészítő, értékelő, elemző és végrehajtási feladatokat ellátó kormánytisztviselőkre, akiknek jogviszonyát, munkafeltételeit vagy juttatásait nem egyedi szakmai teljesítményük, hanem a korábbi kormányzati adminisztrációhoz való vélt vagy valós kötődésük alapján kezelték hátrányosan".

A Védvonal az ombudsmanhoz fordult a közigazgatásban tapasztalható széles körű politikai diszkrimináció miatt - közölte a Fidesz pénteken az MTI-vel.

Közleményük szerint a Czunyiné Bertalan Judit vezette Védvonal Juhász Imréhez, az alapvető jogok biztosához fordult beadvánnyal a kormányzati igazgatásban tapasztalható közvetlen és közvetett hátrányos megkülönböztetés, valamint zaklatások miatt.

"A Védvonalhoz beérkezett nagy számú bejelentés alapján megállapítható, hogy május 13-át, vagyis az új kormány megalakulását követően a kormányzati igazgatási szerveknél, elsősorban a minisztériumoknál olyan munkáltatói gyakorlat alakult ki, amely politikai véleményhez, illetve vélt politikai kötődéshez kapcsolódó hátrányos megkülönböztetés, zaklatás és jogellenes elkülönítés gyanúját veti fel" - fogalmaztak.

Kifejtették, hogy a Védvonal ombudsmani beadványa nem a politikai felsővezetők vagy politikai álláshelyen foglalkoztatott emberek helyzetére vonatkozik, hanem olyan szakmai, előkészítő, értékelő, elemző és végrehajtási feladatokat ellátó kormánytisztviselőkre, akiknek jogviszonyát, munkafeltételeit vagy juttatásait nem egyedi szakmai teljesítményük, hanem a korábbi kormányzati adminisztrációhoz való vélt vagy valós kötődésük alapján kezelték hátrányosan.

A Védvonal álláspontja szerint a kormányzati igazgatási szervek gyakorlata az érintett kormánytisztviselők, illetve a velük azonosítható, pontosan meg nem határozható nagyobb személyi kör alapvető jogait sérti, illetve azok közvetlen veszélyével jár, ezért a jogsegély-szolgálat az ombudsman vizsgálatát és a törvényben előírt illetve lehetővé tett intézkedéseit kéri - közölte a Fidesz.

A Fidesz által létrehozott országos jogsegélyszolgálat megalakítását Orbán Viktor, a Fidesz elnöke egy májusi Facebook-bejegyzésében azzal indokolta, hogy "árad a gyűlölet és az erőszak".

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet