Giró-Szász a szokásos, csütörtöki, Lázár Jánossal együtt tartott maratoni sajtótájékoztatón, hivatalos nevén a Kormányinfón jelentette be távozását. Azt mondta: tizenegy hónappal ezelőtt Orbán arra kérte, hogy a civil életből térjen vissza a kormányzati kommunikáció irányítására. Most - a kormányzati kommunikációs minisztérium létrejöttével - Giró-Szász szerint új helyzet alakult ki.
Elmondta: több körös megbeszélést folytatott, például Rogán Antallal, az új minisztérium vezetőjével is, aki arra kérte, hogy maradjon. Lázár János felkérte miniszterhelyettesnek, de ezt sem vállalta. Orbán Viktorral is beszélt, és neki is elmondta azokat az érveket, hogy miért nem tudja folytatni. A leköszönő államtitkár elmondta azt is, hogy a miniszterelnök felvetett egy elképzelést a további közös munkával kapcsolatban, de ez még nincs olyan stádiumban, hogy nyilatkozzon róla.
Lázár Jánossal ellentétben
Lázár János miniszter marad, nem mond le Rogán miatt 2015. September 21. 17:47 tehát Giró-Szász nem találja a helyét az új struktúrában. Mint ismert, Orbán Viktor, miniszterelnök Rogán Antalt nevezte ki a kormány új kommunikációs szervezetének vezetésére, nem sokkal később kiderült, hogy ez a szervezet önálló minisztérium lesz, és így Rogán Antal miniszteri tisztséget kap.
Lázár János, miniszterelnökséget vezető miniszter első sértődöttségében belengette lemondását, ám Orbán Viktorral történt másfél órás beszélgetés után mégis a helyén maradt. Giró-Szász viszont, úgy tűnik, nem volt hajlandó Rogán irányítása alatt dolgozni.
Giró-Szász András
Giró-Szász történész, politolgus 2000-ben alapította meg a Századvég Alapítványt, 2005-től ügyvezető igazgató volt. 2006-ban alapította meg a Strategopolis nevű tanácsadó cégét, amely Meggyes Tamás esztergomi és Lázár János hódmezővásárhelyi fideszes polgármestereket segítette.2010-ben Heim Péterrel közösen létrehozta a Századvég Gazdaságkutató Zrt-t.
2011. szeptember 12-étől a második Orbán-kormány szóvivője volt miniszterelnöki biztosként, Habony Árpád, Orbán Viktor stratégiai kommunikációs tanácsadója ajánlotta őt a miniszterelnök figyelmébe. Feladata a kormánnyal kapcsolatos belföldi kommunikáció, elsősorban is a kormányzás, az adott döntések logikájának ismertetése, értelmezése. 2011 novemberében eladta cégeiben lévő részesedéseit.