Gyebrovszki János elintézte: megépül a fedett buszváró a Szent Gellért utcában

A néhai szombathelyi képviselő mindig szívén viselte körzete problémáit. Most úgy tűnik, egy hosszú évek óta fennálló ügy rendeződik. De úgy is mondhatnánk, fentről ezt még elintézte.

A KISZ-lakótelepen élők régi kívánsága volt, épüljön fedett buszváró a Szent Gellért utcai megállóknál. Ha fúj a szél, már problémás, nincs hova behúzódni. Ha esik, sárban úszik minden, mire odaér a busz, már elázva szállnak fel az utasok.

Szent Gellért utcai buszmegálló
Régi, kellemetlen probléma rendeződhet most
Bonyhádi Zoltán

Gyebrovszki János képviselősége idején harciasan védte a környék érdekeit, mindig szívén viselte az itt élők problémáit. Rengetegszer szólalt fel a közgyűlésben a fedett buszmegálló ügyében, egy darabig úgy tűnt, eredménytelenül Áznak, fáznak az utasok a buszmegállóban 2013. November 23. 11:46 .

Aztán még az előző ciklusban bizottsági döntés született. Az ügy elindulhatott, azt a választás után sem állították le. Most jutott el abba a stádiumba, hogy már a kivitelezés kezdődhet. Az út mindkét oldalán megépülhet a fedett váró, egy kisebb és egy nagyobb, helyenként 1-2 millió forint értékben. A munkálatokkal jár egyébként némi burkolatjavítás is.

Fedett buszváró épül a Szent Gellért utcában
Végre megépül a régen várt objektum
Bonyhádi Zoltán

Sőt. Nemény Andrástól, a körzet új képviselőjétől tudjuk, Gyebrovszki János utolsó hónapjaiban neki elmondta, mik azok az ügyek, amiket semmiképp ne hagyjon annyiban. A Szent Gellért utcai buszváró ilyen ügy volt.

Úgy tudjuk, nem ez az egyetlen ilyen fejlesztés a környéken, Nemény a parkfenntartó egyik munkatársával nemrég körbejárta a környéket, így a Jászai Mari utcai parkoló is megszépülhet a nem is olyan távoli jövőben.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet