Három választókerületben léptette vissza jelöltjeit a DK - derül ki a párt közleményéből. "Visszalépett jelöltjeinknek, Komáromi Zoltánnak, Ternyák Andrásnak és Godó Beatrixnak köszönjük a kormányváltásért végezett hatalmas munkájukat, továbbra is számítunk rájuk" - írják.
A párt által rendelt közvélemény-kutatások szerint Budapest 6. számú választókörzetében Hadházy Ákos, Nógrád megye 1. számú választókörzetében pedig a Tisza jelöltje a legesélyesebb ellenzéki jelölt, ezért az ő támogatásukat kérik a szavazóiktól.
A DK azt reméli, hogy a Tisza párt viszonozni fogja a gesztust. "Reméljük a Tisza is hasonló felelősséggel jár el, a labda az ő térfelükön pattog" - áll a közleményben. A visszalépő jelölteik választókerületeiben viszont tovább is arra buzdítják a választókat, hogy szavazzanak a DK listájára.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!