Hat évet kapott a szombathelyi baltás rabló

Jogerősen hat éves fegyházbüntetést kapott az a fiatal, aki baltával ment kirabolni egy szombathelyi trafikot.

A Szombathelyi Járásbíróság 2014. december 4-én bűnösnek mondta ki Sz. Zs. vádlottat felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettében, ezért őt 6 évi szabadságvesztésre - fegyház fokozaton -, mellékbüntetésül 6 év közügyektől eltiltásra ítélte. Az ítélet jogerős - tájékoztatta a nyugat.hu-t megkeresésünkre dr. Tóth András, a Szombathelyi Törvényszék sajtószóvivője.

Videó az elfogásról és a rendőrségi sajtótájékoztató

Kérdésünkre, miszerint a vádlott barátnőjének bíróság elé kellett-e állni, azt a választ kaptuk, hogy a barátnőt a bíróság a tárgyaláson tanúként kívánta kihallgatni, aki élt mentességi jogával, így nem tett vallomást.

Balta nélkül, fejetlenül
A rablásnál már elvesztette a fejét a 20 éves fiatalember
Tánczos Mihály

A nyugat.hu részletesen beszámolt az előzményekről Fegyházbüntetést indítványoztak a baltás rablónak 2014. June 13. 09:39 és a fiatalember elfogásáról Elfogták a baltás rablót - 20 éves a gyanúsított 2014. January 15. 15:21 is. A meggondolatlan tett miatt a rabló most évekig gondolkodhat a rács mögött, holott csak a barátnőjét akarta elkápráztatni Barátnőjére költötte a rabolt pénzt a baltás (+videó) 2014. January 17. 11:47 a rabolt pénzből.

Dr. Gulyás Ferenc rendőrkapitány és Balogh Gábor alezredes, bűnügyi osztályvezető
Dr. Gulyás Ferenc rendőrkapitány és Balogh Gábor alezredes, bűnügyi osztályvezető
Tánczos Mihály
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Kapcsolódó cikkeink

Fegyházbüntetést indítványoztak a baltás rablónak

Januárban baltával ment dohányboltba, a pénzből barátnőjét kényeztette.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló