2026. augusztus 1-jétől megújul a Magyar Nemzet és több vármegyei napilap is, ezek a lapok a jövőben hetilapként jelennek meg, és szombatonként jutnak el az előfizetőkhöz - írja a Média1 szakági laphoz eljuttatott közleményében a Mediaworks.
Mint írják, a kiadó minden előfizetőjét levélben tájékoztatja.
A hetilappá alakuló volt megyei napilapok:
Békés Megyei Hírlap, Délmagyarország, Észak-Magyarország, Fejér Megyei Hírlap, Hajdú-bihari Napló, Kelet-Magyarország, Napló, Petőfi Népe, Somogy Megyei Hírlap, Tolnai Népújság, Új Dunántúli Napló, Új Néplap.
Valószínűleg még nincs vége az átalakulásnak
Az átalakulásról már írtunk
Bedarálja a Mediaworks a fideszes bulvárlapokat, a Vas Népe viszont megmarad June 15. 13:55 nemrég, korábban már bejelentették, hogy a Mediaworks 19 megyei napilapja közül három, a Nógrád megyei napilap, a Heves-megyei napilap és a Jász-Nagykun-Szolnok megyeieknek szóló napilap csak online működik tovább, a nyomtatott verziójuk megszűnik.
Arról is írtunk, hogy a Vas, a Zala és a Kisalföld, azaz a Nyugat-Dunántúlon megjelenő megyei lapok megmaradnak napilapként.
A Mediaworks lapjai közül már megszűnt a Huth Gergely által főszerkesztett revolverlap, a PestiSrácok, valamint a Bors és a Ripost. A Magyar Nemzet hetilappá alakul, hasonlóan a megyei lapok többségéhez.
Arról, hogy miért marad meg a nyugati megyékben a megyei napilap, itt írtunk
Politikai haszon, tömegbázis, biztos alap - Politikai hasznot remélhet a Fidesz a Vas Népe megtartásából June 23. 16:05 .