„Az iskolákban hőmérővel kell ellenőrizni, nehogy melegebb legyen a tanteremben 18 foknál. Azt mondom, ne legyen kivétel a Parlament se. Ma én is hőmérővel jöttem az Országházba, és az a helyzet, hogy itt kérem 23 fok van 18 helyett” – jelentkezett be a törvényhozásból Jakab Péter.
A jobbikosból függetlenné lett képviselő, aki nyár végén indította el „A nép pártján” mozgalmát, hozzáteszi, hogy Orbán szerint az iskolában a gyerek ülhet 18 fokban, ő viszont 23 fokban melegszik a sleppel együtt a Parlamentben.
„Hol van itt a példamutatás, utcaiharcos? A gyereknek bírnia kell a hideget, neked meg nem? Ha kell egy bőrdzseki, szívesen adok. Ne a gyerek üljön már kabátban, ha ülhetsz te is! A Parlament helyett fűtsük inkább az iskolát, ok? Hidd el, ott sokkal fontosabb emberek ülnek, mint itt” – folytatja Jakab, aki mintha megtalálta volna a régi hangját. Igaz, a régi hang olyan sok mindenre nem volt elegendő az áprilisi választásokkor.
Hozzátesszük, hogy a törvény Itt a hivatalos bejelentés, hogy mely intézményekben nem haladhatja meg a hőmérséklet a 18 fokot 2022. September 20. 11:46 azért ennél árnyaltabban fogalmaz. Középiskolák esetén valóban lehet minimum 18 fok a tantermekben, általános iskolákban viszont 20 foknál nem lehet hidegebb.
Az is igaz, hogy a parlamenti 23 fok nem túl példamutató, különösen ha hozzátesszük, hogy sok hivatalban és közintézményben valóban 18 fokban üldögélnek az ott dolgozók.