A tegnapi nap folyamán kiderült, hogy már hivatalos Jakab Péter
Jakab Péter kilép a Jobbikból 2022. August 11. 18:04 távozása a Jobbik-frakcióból, de nem adja vissza a mandátumát. A mai napon pedig a párt Pest megyei elnöke, Zágráb Nándor, nagykőrösi önkormányzati képviselő lépett ki a pártból, mert számára „Jakab Péter kiszorítása a jobbikból volt az utolsó csepp a pohárban!”
Most Jakab egy Facebook-posztban azt állítja, hogy már 10 ezer ember csatlakozott hozzá egyetlen nap alatt.
„Tegnap arra kértelek benneteket, csatlakozzatok hozzám, hogy együtt küzdhessünk a kormányváltásért. Egy nap se telt el, és máris 10 ezren döntöttetek úgy, a nép pártjára álltok! Az ellenzék nem aprózódik! Újjáépül! Köszönöm nektek!” – olvasható a bejegyzésében.