A kormány döntése értelmében a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) december 14-én szombaton utalványozta a patikák felé az elmaradt és az esedékes kifizetéseket – jelentette be szombat délutáni közleményében az alapkezelő, írja a Népszava.
Hozzátették, az utalások Magyar Államkincstár utalási rendje szerint megtörténnek. Ez a NEAK korábbi közleménye alapján azt jelentheti, hogy a decemberben elmaradt két utalást pótolják, és az összeg legkésőbb a jövő hétig megérkezik a gyógyszertárakhoz.
A NEAK korábban felfüggesztette a tb-támogatott gyógyszerek utáni, egyébként hetente szokásos kifizetést. Így a patikák hetek óta kényszerűen hitelezik ezt az összeget az államnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!