Szerda reggel tovább erősödött a forint az euróval szemben, így letörte a lélektanilag fontos 360-as szintet is a jegyzés - írja a Portfolio. A lap megjegyzi, hogy így több mint négyéves csúcson jár a magyar deviza, hiszen utoljára 2022 februárjában volt stabilan 360 alatt a jegyzés.
A Portfolio cikke szerint az iráni béke hírére hatalmas szárnyalásba kezdtek a piacok. Mint írják, már több, mint 10%-ott esett az olaj, nagyot gyengül a dollár, esnek az államkötvényhozamok is.