Menjetek a négy fal közé és ott csináljátok!

Tényleg élvezed ezt a gyűlölködést? Május 17-e a homofóbia elleni világnap.

Hihetetlen, de igaz: volt 42 év a nem túl távoli múltban, amikor betegségként tarották számon a homoszexualitást. Az 1948 és 1990 között érvényes besorolást a WHO éppen 26 éve vonta vissza. A döntés emlékére május 17-e a homofóbia elleni világnap. Hivatalosan azóta ismét nem kell betegségnek, zavarnak vagy perverziónak titulálni a homoszexualitást.

Ennek ellenére még ma is sokan küzdenek ilyen alapon embertársaik ellen. Elég csak itthon körülnézni, hogy mit művelnek a homofóbok egy-egy melegfelvonulás alkalmából. A homofóbia lealacsonyítja és megfosztja a jogaitól a nem heteroszexuális embereket, miközben ép ésszel belátható, hogy a szexuális beállítódásból igazán nem érdemes nagyobb ügyet csinálni, mint hogy valaki a rock zenét vagy a technot szereti.

Bár az elmúlt évtizedekben több országban is jelentős eredményeket sikerült elérni a meleg egyenjogúság terén, sok helyen még ma is komoly diszkriminációval kell számolniuk a leszbikusoknak, melegeknek, biszexuálisoknak és transzneműeknek. Néhány afrikai és arab országban még mindig börtön vagy halálbüntetés jár a homoszexualitásért.

Az EU Alapjogi Chartája tiltja a szexuális orientáció miatti hátrányos megkülönböztetést, az EU elkötelezett a homofóbia elleni küzdelem iránt - emlékeztetett Jerzy Buzek, az Európai Parlament elnöke. Hozzátette, hogy az elmúlt években a Parlament több olyan állásfoglalást is elfogadott, amelyben elítéli a diszkriminációt és kész tenni azért, hogy a következő generációk nyitott, diszkriminációtól mentes, toleráns környezetben nőhessenek fel.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet