Magyarország 2.0: Minden eddigi rekordot megdöntött a Soros-tervről szóló konzultáció

Kovács Zoltán kormányszóvivő jelentette be a jó hírt.

Minden idők legsikeresebb konzultációja zárult le az előző héten, minden korábbi részvételi rekord megdőlt - mondta a kormányszóvivő a postától származó végleges adatokra hivatkozva kedden Budapesten, sajtótájékoztatón, tudósít az MTI.

Kovács Zoltán kifejtette, a meghosszabbított határidőig 2 332 755 kérdőív érkezett vissza, amelyek közül 2 154 264-et nyomtatott formában, további 178 491-et pedig az interneten töltöttek ki a Soros-tervről szóló nemzeti konzultáción.

A kormányszóvivő ismételten köszönetet mondott a konzultáció minden részvevőjének, továbbá hangsúlyozta, a részvételi számok is azt tükrözik, hogy a konzultáció olyan nemzeti ügyről szólt, amely a jövőben is meghatározza Magyarország és az Európai Unió sorsát. Olyan kérdésekről, amelyek nemcsak magához a Soros-tervhez kapcsolódnak, hanem általában a bevándorláshoz és az illegális migrációhoz - tette hozzá Kovács Zoltán, aki egyúttal azt is közölte, hogy a kérdőívek tartalmi feldolgozása a következő napokban szintén befejeződhet.

Kovács Zoltán
MTI/Bruzák Noémi

Kiemelte, a hét történesei - így például az Európai Parlament belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága (LIBE) meghallgatása, amelyen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vesz részt - "napnál világosabban tanúskodik" arról, hogy a "Soros-szervezetek" Brüsszelben milyen intenzitással próbálják "eltiporni, illetve jobb belátásra bírni" azokat a kormányokat és politikai erőket, amelyek ellenzik a bevándorlást.

"Mi ebben természetesen nem vagyunk partnerek" - jelentette ki a kormányszóvivő, aláhúzva, hogy a LIBE-meghallgatás önmagában is arról tanúskodik, hogy "sajátos boszorkányüldözés" zajlik a "készülő Soros-jelentéshez kapcsolódóan".

"A Soros-szerveztek, illetve a Soros-terv kivitelezése kapcsán teljesen egyértelmű, hogy ez a meghallgatás miről szól majd" - fogalmazott a kormány képviselője.

Hangsúlyozta továbbá, hogy Soros György "maga is bekapcsolódott a kampányba" egy vidéki hálózat kiépítésének szándékával. A kormányszóvivő szerint a milliárdos ezen lépésének ugyancsak az a célja, hogy megváltoztassa a magyar kormány bevándorláspolitikáját, illetve megbuktassa a kabinetet.

"Nyilvánvaló, hogy ezek a vidéki szervezetek is a bevándorlás megszervezéséért fognak dolgozni, nem pedig azért, hogy megállítsák" - jelentette ki Kovács Zoltán.

A kormányszóvivő ezzel kapcsolatban kitért arra is, hogy Soros György a 2015-ös kanadai parlamenti választáson is hasonlóan járt el, a helyi törvényhozásnak ezért határozatban kellett megtiltania, hogy különböző liberális civil szervezetek aktívan beavatkozhassanak a voksolásba. Az egyik Soros Györgyhöz köthető amerikai székhelyű alapítvány ugyanis több mint másfél millió amerikai dollárt költött a kanadai kampány befolyásolására, majd "büszkén adtak hírt arról", hogy 29 parlamenti választókörzetből 25 helyen tudták a konzervatív jelöltek legyőzését segíteni - fejtette ki Kovács Zoltán.

A kormány képviselője kérdésekre válaszolva úgy fogalmazott, nem tudják miért pont a választás előtt jutott Soros György eszébe egy vidéki hálózat kiépítése, de ez azt mutatja, hogy Soros György "mindent meg fog tenni, hogy ennek a politikai kampánynak az aktív részese legyen".

"Mindenkit szeretnék emlékeztetni arra, a választásokon politikai pártok indulnak, a demokrácia alapvető szabályainak megfelelően pedig az nyer mandátumot a döntésekbe való beleszólásra, akiket az emberek megválasztanak" - mondta, hozzátéve, minden olyan kísérlet, ami ezt megkerülve próbálja befolyásolni a választást, eltér a demokrácia alapvető szabályaitól.

Kovács Zoltán ugyancsak kérdésre válaszolva azt mondta, a Helsinki Bizottság "is részese annak a Soros-hálózatnak", amely "aktívan, tevékenyen és meglehetősen hatékonyan tesz a magyar kormány ellen", és várhatóan az e heti LIBE-meghallgatáson is "Magyarország ellen fog érveket, illetve vádakat felhozni".

A kormányszóvivő újabb kérdésre reagálva közölte, egy 2015-ös kormányhatározat alapján a kabinet 764 millió forintot biztosítottak tíz Bogányi-zongora elkészítésére és installálására, ezek közül hat már végleges helyére is került.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Kormány Ma