Jánosa Júlia Szombathelyen végezte a gimnáziumot, egyetemre már Londonba járt. Jelenleg lakberendezőként dolgozik a brit fővárosban és modellkedik. Ő írta le most Önöknek, milyen az élet a járvány idején odakinn. ( A vele készült interjúnkat itt olvashatják
Szombathelyi lány mutatta be a Sassoon legújabb modelljeit a világnak 2015. January 13. 15:35 . )
Londonban majdnem minden nyitva van, bár az éttermek és a bárok kicsit üresebbek a szokásosnál - ellenben a boltok jobban tele vannak!
Igazából sok az üres polc, de a nagyáruházak általában abszolút dugig vannak mindennel, meg a félig üres boltban is van minden, ami a normális élethez kell. Lehet, hogy éppen nincs az a pont formájú tészta, amit általában az ember venni szokott, de igazából ennyi.
Valamiért a WC papír az egyetlen, amit hallottam, hogy néhány kerületben nehezen lehet beszerezni, de ugye nyilván azért, mert a pánikoló, buta bárány csorda lefosztotta és ez pár nap múlva oké lesz.
Ha arról akarok beszélni hogy az emberek tényleg min aggódnak, akkor az a gazdaság lelassulása, cégek csődbe menése, emberek elbocsátása... Nyilván ez a legszegényebb, alacsonyabb szintű oktatással rendelkező réteget érinti a legrosszabbul: a pincérek, a pultosok, az eladók fognak ebből rosszul kijönni. A bizonytalan gazdaság, na meg a pánik és a bezárások sokaknak fognak évekig fájni.
Szóval nem csak a vírusról van szó, betegekről, halálról meg gyógyulásról, hanem arról, hogy ezt, hogy lehetne úgy kezelni, hogy egy csomó család ne menjen teljesen csődbe közben.
Bonyolult.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!